Lur-coach-ka
Szabó Melinda
Gyermek- és Ifjúsági coach
Nem csak beszélget!
A coachra sokszor olvasom és hallom azt, hogy “csak beszélget” a klienssel, amit bárki – barát, családtag – is meg tud tenni, ráadásul ingyen. Természetesen, ez nem így van. A coach, struktúrált beszélgetések formájában foglakozik a kliensével, egy előre felépített tematika szerint haladnak a coaching folyamat során.
De mi is az a Gyermek- és Ifjúsági coaching?
A szótárak szerint a coaching kifejezés eredeti jelentése edzés, a coaching művelője a coach, pedig edzőt jelent.
A gyermek coach, személyre szabott programmal támogatja az előtte álló feladat megoldásában, általában olyan esetben, amikor a gyermeknek egy konkrét témában nehézségei, elakadásai adódnak.
A coaching módszer hatékonyságát az adja, hogy a coach nem ötletekkel, tanácsokkal áll elő a gyermek elakadásait érintő témákban, hanem segít neki továbblépni a változás és megvalósítás útján.
Konkrét példával szemléltetve: amikor a coach egy iskolai konfliktus témában coachol egy gyermeket, akkor nem abban ad neki tanácsot, hogyan kellene kezelnie ezt a helyzetet, hanem ahhoz segíti hozzá, hogy ötletei, meglátásai, gondolatai segítségével saját maga találja meg a lehető legjobb megoldást. Ebből következik, hogy a coachingnak igen jelentős személyiségfejlesztő hatása is van.
A coaching ülés a laikus szemlélő számára egyszerű csevegésnek tűnhet, pedig voltaképpen egy hosszabb beszélgetés a gyermek és a coach között, amelynek során felismerésekre jut, következtetéseket von le, és eldönti a gyermek, hogyan és milyen lépésekben fog a cél felé haladni. A coach nem hoz döntéseket, de működésével hozzásegíti a döntéshozót a lehetséges megoldásokhoz és azon belül is a számára legoptimálisabbnak tűnő alternatíva kiválasztásához.
Van lehetőség csoportos coachingra is, ha például egy osztályban történt bizonyos elakadás, konfliktus vagy egy komolyabb probléma, ami megoldásra vár.
A nulladik alkalom semmi kötelezettséggel nem jár és teljesen ingyenes! Az első találkozás során megbeszéljük, hogy a probléma tényleg a coaching hatáskörébe tartozik e, és kiderül az is, hogy tudunk
és akarunk e együtt dolgozni.
Az előzetes konzultáció (45 perc) ingyenes, időpontjához,
keress bizalommal!